Sezon Halowy – rozkręca się

Tydzień temu w poniedziałek zainaugurowaliśmy sezon halowy w Arenie Toruń.
W sprinterskich biegach płaskich i płotkarskich padły rekordy życiowe.
W porannej sesji U16 w biegu na 60m przez płotki Natalia Andrzejczyk uzyskała 10.13s Zuzanna Leszega 10,03s a jeszcze szybsza okazała się Aleksandra Starzyńska-Orłowska, która pobiegła 9.50s, dla wszystkich zawodniczek są to rekordy życiowe. W biegach na 200m także padł szereg rekordów życiowych. Aleksandra Starzyńska-Orłowska przebiegła dystans jednego okrążenia w 28,23s, Natalia Andrzejczyk 28,99s a Zuzanna Leszega w 29.53s – są to oczywiście rekordy życiowe. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Aleksander Zloch, który jedno okrążenie przebiegł w 26.66s co jest oczywiście rekordem życiowym.

W drugiej części dnia podczas mitingu U20 i U18 padały kolejne rekordy życiowe. Olga Skolasińska – 60m przez płotki pobiegła w czasie 9.08s a dystans bez płotków w 8.09s – oba te wyniki to nowe rekordy życiowe zawodniczki. Helena Małkowska, także w biegu na 60m bez płotków ustanowiła rekord życiowy, który wynosi obecnie 9.00s!

Podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Okręgu województwa pomorskiego U18 i U20, które odbywały się w ramach Ogólnopolskich zawodów lekkoatletycznych w Toruniu w dniu 23 stycznia, reprezentanci Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia” wywalczyli 5 medali, w tym trzy z najcenniejszego kruszcu.
W biegu na 60m przez płotki U18 mężczyzn złoty medal wywalczył ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski U16 – Olaf Piotrowski, w eliminacjach uzyskał czas 8.74s, a podczas biegu finałowego 8.78s. W tej samej konkurencji Bruno Gaffke zakończył zmagania z rezultatem 9.37s zdobywając medal brązowy, a Aleksander Porzucek z wynikiem 10.67s uplasował się na czwartej pozycji.
Kolejne do rywalizacji przystąpiły nasze płotkarki U18 – Olga Skolasińska oraz Helena Małkowska, uzyskały czasy odpowiednio 9.17s i 10.29s. Olga wygrała rywalizację na płotkach a Helena wywalczyła srebrny medal. W biegu finałowym zeszłoroczna Mistrzyni Polski U16 – Olga Skolasińska uzyskała wynik 9.20s.
Ostatni z medali zdobytych przez naszych reprezentantów to również dzieło Olgi – drugie złoto, tym razem na dystansie 60m z wynikiem 8.10s.Bezpośrednie odnośniki
W skoku o tyczce mężczyzn U20 – Jakub Żmich niestety nie zaliczył pierwszej wysokości.
Dzień później podczas Ogólnopolskich zawodów lekkoatletycznych U16 i U14 swoją formę sprawdzili nasi młodsi zawodnicy.
W biegu na 60m przez płotki U16, Aleksander Złoch zwyciężył bieg uzyskując czas 9,73s i poprawił swój rekord życiowy, tuż za nim uplasował się Adam Jank z czasem 9.77s. Z kolei nasze zawodniczki Aleksandra Starzyńska – Orłowska była druga w swojej serii uzyskując cenny rekord życiowy 9.41s, a Zuzanna Leszega, plasując się na 7 miejscu w tym biegu, osiągnęła czas 10.09s.
W konkursie skoku o tyczce, Konrad Złoch wyrównał swoją życiówkę 3.20m, a Julia Torlińska uzyskując 3.10m zbliżyła się do swojego najlepszego wyniku uzyskanego tydzień wcześniej w Łodzi.