Aleksandra Starzyńska-Orłowska – 60 ppł
Srebro – Aleksander Złoch – 60 ppł
srebro – Katarzyna Czoska – 60m
brąz – skok o tyczce – Paweł Graczyk
Za nami kolejny weekend zmagań w Toruniu. W sobotę startowali zawodnicy U18 i U20, natomiast niedziela to popis zawodników U16 U14 i U12!
Sobotnie zmagania to rekordy życiowe, w biegu na 60m ppł Bruno Gaffke osiągnął czas 9.29s, Olaf Piotrowski 8.67 co dało awans do finału, w którym Olaf jeszcze poprawił swój najlepszy czas, który obecnie wynosi 8.62s.Aleksander Porzucek ukończył bieg także z rekordem życiowym 10.60s.
W Skoku o tyczce po zeszłotygodniowym falstarcie Jakub Żmich poprawia rekord życiowy, który obecnie wynosi 4.00m, a skoki na 4.20 napawają optymizmem przed kolejnymi zawodami.
Olga Skolasińska zaliczyła dwa bardzo udane biegi na płotkach w eliminacjach i finale poprawiała rekord życiowy. Awans do finału do wynik 9.05s, natomiast w finale Olga uplasowała się na czwartej pozycji łamiąc pierwszy raz barierę dziewięciu sekund – obecny rekord życiowy 8.98s! Olga także w eliminacjach biegu na 60m poprawiła życiówkę, która w biegu płaskim obecnie wynosi 8,06s – zabrakło niewiele do awansu do finału. Kolejny start dla juniorów już 06 lutego w Toruniu.
Zmagania niedzielne to całodzienny maraton w kategoriach dzieci młodszych, starszych i młodzików. Podczas 3 Mitingu Pamięci Ireny Szewińskiej , które nazywa się nieoficjalnymi Mistrzostwa Polski zawodnicy rywalizowali także w kategorii U16 o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego.
Zmagania niedzielne rozpoczęli płotkarze, którzy dzięki skutecznej walce do końca wywalczyli tytuł mistrza i wicemistrza województwa pomorskiego w biegu na 60m przez płotki – Złoto dla Adama Janka, srebro dla Aleksandra Złocha!
Pierwszy medal i od razu z najcenniejszego kruszcu w kategorii U12 wywalczyła Barbara Bielecka(2011), która zdecydowanie wygrała bieg na 60m – z nowym rekordem życiowym 9.20s! Druga z naszych reprezentantek Alicja Rybicka(2011) – także z nowym rekordem życiowym 9.86s.
W biegu na 60m przez płotki U16 Aleksandra Starzyńska-Orłowska wybiegała rewelacyjny rekord życiowy 9.27s co dało wicemistrzostwo memoriału a także mistrzostwo województwa pomorskiego – Ola ze srebrnym medalem nieoficjalnym mistrzostw polski i złotem w okręgu! Zuzia Leszega pierwszy raz połamała barierę 10s a jej rekord życiowy to 9.92s – to niestety najmniej lubiane miejsce dla sportowców, bo tuż poza podium w województwie. W debiucie na nowym rozstawie płotków zawodniczki roczników 2007 osiągnęły rekordy życiowe Marika Suska 11.39, Olga Jankowska 12.62.
W biegu na 60m kategorii U14 mieliśmy dwie reprezentantki obie z rocznika 2008 obie zakończyły zmagania z rekordami życiowymi Agata Sarnowska z wynikiem 8.93s, Weronika Aleksiak 8.98s. W kategorii U16 – Katarzyna Czoska rywalizująca z rok starczymi zawodniczkami z nowym rekordem życiowym 8.70s – zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni województwa Pomorskiego.
W Skoku wzwyż Antonina Aleksiak z rekordem życiowym na hali 1.30cm i czwartym miejscem w okręgu.
Wstążką, która pięknie zamyka worek z medalami niedzielnymi jest popis Juli Torlińskiej(2008), która skacząc niewiele od rekordu życiowego 3.15 – Wygrała z 20cm przewagą nad rywalkami i zdobyła złoty medal w skoku o tyczce kategorii U14. W tej samej kategorii w konkursie męskim Konrad Złoch(2008) z nowym rekordem życiowym, który wynosi na hali teraz tyle samo, co na powietrzu 3.40 – Także ze złotym medalem – Konrad też z przewagą nad rywalami 30cm. W konkursie U16 Paweł Graczyk z brązowym medalem województwa pomorskiego z rekordem życiowym 2.30m.