XXVI Festiwal przeszedł do historii

XXVI Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana przeszedł do historii.
Hop no i skok pamięci wybitnego trenera Walentego Wejmana! Swoich sił w skoku o tyczce spróbowali zarówno najmłodsi z pomocą trenerów jak i początkujący i bardziej doświadczeni zawodnicy trenujący skok o tyczce. Klub Lekkoatletyczny „Gdynia” wraz z Gdyńskim Centrum Sportu w hali lekkoatletycznej przy ulicy Olimpijskiej zorganizował kolejny już Festiwal Skoku o Tyczce
im. Walentego Wejmana. Festiwal uroczyście otworzony został przez Przewodniczącą Rady Miasta – Joannę Zielińską oraz wiceprezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Leszka Migdę. W trakcie trwania zawodów zjawiło się wiele znakomitych osobistości – odwiedził nas wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk, znakomita tyczkarka – Anna Rogowska Mistrzyni Świata z Berlina, wielokrotna medalistka najważniejszych imprez w tym Igrzysk Olimpijskich z Aten. Zawody trwały w najlepsze a w trakcie ich trwania pojawiały się kolejne osoby, które tworzyły historie nie tylko gdyńskiej, ale i Polskiej lekkiej atletyki, pojawił się Edward Kozakiewicz trener i brat Władysława Kozakiewicza, Marian Kolasa Olimpijczyk z Seulu, Jacek Sawko. Nie brakowało także zawodników, którzy w dawnych latach reprezentowali Klub Bałtyk Gdynia – ceniony nauczyciel i wychowawca
a zwłaszcza trener Bernard Werner wraz ze swoim podopiecznym Jakubem Szymańskim, także pojawili się na hali wspierać dopingiem nie tylko profesjonalnych, ale tych raczkujących młodych sportowców. Fenomenalna atmosfera przekazywana z pokolenia na pokolenie daje radość nie tylko startującym, ale także tym którzy kiedyś jako zawodnicy a teraz trenerzy, rodzice , opiekunowie mają możliwość powrócenia do wspomnień jak sami trenowali i rywalizowali.
XXVI Festiwal przeszedł do historii , frekwencja po okresie pandemicznym dopisała i startowało niemal 100 tyczkarek i tyczkarzy z całego kraju. Zawody odbywały się niezmiennie na trzech skoczniach. Padło wiele bardzo wartościowych wyników. Padło wiele rekordów, także Festiwalu – Valentyna Iakovenko dzięki wyrównaniu rekordu w kategorii juniorek otrzymała Puchar Prezydenta Gdyni dla najlepszej zawodniczki. Poznanianin Piotr Wołoszyn Poprawił Rekord Festiwalu w kategorii młodzików – skacząc 4.50m – nie tylko wygrał swoją konkurencje, ale także otrzymał Puchar Prezydenta Miasta Gdyni dla najlepszego zawodnika. Nagrodę specjalną Puchar Dyrektora Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego otrzymała Weronika Kosioł.
Zawodniczka ta w swojej kategorii U12 zajęła co prawda 2 miejsce z takim samym wynikiem jak Gdynianka Barbara Bielecka, natomiast atakowała wynik lepszy niż rekord świata 10 latek, wynoszący 2.75m – było blisko! Najmłodsza uczestniczka miała niecałe 2 lata a najmłodsi chłopcy niecałe cztery. W tym roku udało się tyczkarkom i tyczkarzom poprawić aż trzy rekordy Festiwalu, a dwa razy te rekordy zostały wyrównane.

22.04 – Przygotowania do Festiwalu

Przypominamy, że jutro zamiast treningu pomagamy w udekorowaniu Hali L.A na nasz sztandarowy Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana ! Wszystkie ręce na pokład a dobre dusze jak chcą nas wspomóc napojami, ciastkami, to będą mile widziane ;]

Obóz Tuchola 2022 – Zapisy

OBÓZ Tuchola 2022
W tym roku jak w lata poprzednie będziemy mogli trenować w zaprzyjaźnionej, kameralnej miejscowości Tuchola.

Termin obozu: 26.06.2022 (rozpoczynamy obiadem)- 05.07.2022 (kończymy śniadaniem).

Koszt obozu: 1700 zł.

Pierwszeństwo zapisów na obóz mają zawodniczki oraz zawodnicy, którzy reprezentują nasz Klub na zawodach sportowych.
Zapisać się na listę obozową można u Trenera Tomasza Kaszuby poprzez przyniesienie uzupełnionej karty kwalifikacyjnej wraz z zadatkiem w kwocie 250 zł.

Liczba miejsc jest ograniczona.
Klub zapewnia: wyżywienie (3 posiłki), nocleg, witaminy, dodatkową wodę do picia na treningi oraz koszulkę obozową.

Klub NIE zapewnia przejazdu na i z obozu.

Program obozu: poranny rozruch, 2 treningi lekkoatletyczne, gry i zabawy wieczorne, wyjście na kręgle klasyczne, wyjścia nad strzeżone jezioro (kajaki/ rowerki wodne).

Wszelkie informacje i odpowiedzi na pytania prosimy kierować do Trenera Tomasza- 512 112 514

Zapraszamy do zapisów! 🙂

karta-kwalifikacyjna.tuchola2022 – do pobrania

Regulamin – do pobrania

Zmiana wysokości składek

W związku ze zmianą stawek korzystania z obiektów Hali LA GCS,
Decyzją Zarządu K.L. „Gdynia”
w 2022 od stycznia – składki członkowskie wynoszą,
– dla wszystkich członków bez wyjątku za osiągane wyniki – 100zł
-dla grup naborowych trenujących w poniedziałek/środę/piątek – 120zł