Gdyńscy tyczkarze skakali w centrum handlowym!

W Bydgoskim centrum handlowym odbył się pierwszy tego typu miting w Polsce. Zawodnicy Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia” 24 lutego 2019 z przyjemnością przyjęli zaproszenie do wystartowania w tak innowacyjnych zawodach. Reprezentanci naszego Klubu nie tylko ustanowili rekordy życiowe, ale zajmowali czołowe lokaty w różnych kategoriach wiekowych.

W Kategorii U12 z wyrównanym rekordem życiowym zwyciężyła Julia Torlińska(2008) – 2.50m, druga z naszych zawodniczek Natalia Sarawi – ustanowiła rekord życiowy skacząc 180cm i stanęła na drugim stopniu podium!

W kategorii  U12 chłopców równych sobie nie miał Konrad Złoch(2008), który ustanowił rekord życiowy 2.60m – i rywali przeskoczył zdecydowanie.

Dla najmłodszych zawodników jest to świetny prognostyk przed zbliżającym się wielkimi krokami Nieoficjalnymi Małymi Mistrzostwami Polski – jakim będzie XXIV Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana – 27.04.2019!

W kategorii U18, skacząc 3m – Martyna Poręba zajęła drugie miejsce. Warto dodać, że dla starszych zawodników rozbieg był nieco krótszy, przez co zawodniczki zamiast skakać z 16 kroków miały rozbieg skrócony do 10 lub 12 kroków.

W Kategorii U23 i kategorii Open zwyciężyła Mistrzyni Polski W Skoku o Tyczce Seniorów i Młodzieżowców Agnieszka Kaszuba, która wynikiem 4m w galerii nie miała tego dnia sobie równych, a do pokonania 4.10cm – zabrakło tak na prawdę tylko twardszych tyczek, których zawodniczka nie spodziewała się, że będzie potrzebować.

Miting ten był świetnym pomysłem i takie wyjście w stronę kibiców to tylko zwiększenie popularności tej pięknej koniunkcji jaką jest skok o tyczce.

Agnieszka Kaszuba Mistrzynią Polski w Skoku o Tyczce Seniorek oraz w kategorii U23.


W sobotę i niedzielę w grodzie Kopernika, w pięknej hali Arena Toruń odbyły się 63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Najlepszy wynik w tym roku w Polsce w skoku o tyczce uzyskała broniąca tytułu z przed roku Agnieszka Kaszuba, która skacząc 4 metry i 20 centymetrów zdobyła złoty medal. Dodatkowo pierwszy raz w historii prowadzona była klasyfikacja w kategorii młodzieżowej U23 za sprawą czego jednego dnia Agnieszka wywalczyła dwa medale ze złotego kruszcu. Dla zawodniczki Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia” był to kolejno 11 i 12 tytuł Mistrzyni Polski!

Warto dodać, że Agnieszka z sezonie letnim cały czas zmagała się z kontuzją co uniemożliwiło jej zaprezentowanie się w pełni formy na otwartym stadionie. Miejmy nadzieję, że te gorsze chwile podopieczna trenerki Bogusławy Klimaszewskiej ma już za sobą i spokoju będą mogły przygotowywać się do letnich 12 Mistrzostw Europy U23, które odbędą się w lipcu w Szwedzkim Gävle. Minimum na te imprezę, jest niższe od rekordu życiowego Agnieszki i zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wynosi 4m i 15cm. Trzymamy kciuki, oby nadchodzący sezon letni był dla Agnieszki tak udany jak sezon halowy. W imieniu zawodników, trenerów i zarządu Klubu dziękujemy wszystkim za wsparcie a Agnieszka dodatkowo dziękuje Poradni Okulistycznej Dobry – Wzrok, która wspiera jej rozwój kariery sportowej od początku

 

Lekkoatleci K. L. „Gdynia” oddali hołd Irenie Szewińskiej.

Podczas sobotniego startu w pierwszym mitingu upamiętniającym Irenę Szewińską. Lekkoatleci K.L. „Gdynia” poprawiali rekordy życiowe i zdobywali medale. W ramach zawodów rozgrywane były również Mistrzostwa Okręgu U16 województwa Pomorskiego. W biegu na 60m ppł z wynikiem 10.12 w eliminacjach i jeszcze lepszym rezultatem 9.92s w biegu Finałowym Olga Skolasińska (05) wywalczyła złoty medal i została Halową Mistrzynią Województwa Pomorskiego Młodzików. W całym mitingu startując z starszymi zawodnikami od siebie zajęła czwarte miejsce. To był płotkarski dzień w Toruniu, w tej samej konkurencji Olaf Piotrowski ustanawiając rekord życiowy 11.23 finiszował na drugim miejscu co pozwoliło mu wywalczyć srebrny medal zarówno w mitingu upamiętniającym naszą najwybitniejszą sportsmenkę, ale także pozwoliło wywalczyć v-ce mistrzostwo okręgu młodzików w województwie pomorskim. Warto dodać, że prawdopodobnie miting pamięci Ireny Szewińskiej w przyszłym roku będzie także nową imprezą w kalendarzu PZLA – Halowymi Mistrzostwami Polski U16!
Pozostałe wyniki naszych zawodników:

Rozalia Więcek(05) – 60m ppł u16 – 10.98 – rekord życiowy i czwartek miejsce w Mistrzostwach Okręgu U16, w skoku w dal Rozalia skoczyła 4.12m – rekord życiowy
Olga Skolasińska(05) – 60m – 8.62 – rekord życiowy
Julia Torlińska(08) – skok o tyczce 2.30m – rekord życiowy
Olaf Piotrowski(05) – 60m – 8.50 – rekord życiowy
Bruno Gaffke(05) – 60m – 8.34– rekord życiowy, 200m – 27.80s – rekord życiowy

Dzień później podczas Ogólnopolskiego Mitingu Lekkoatletycznego rozgrywanego w Toruniu zawodnicy K.L. „ Gdynia” poprawiali rekordy życiowe.

Agnieszka Kaszuba wracająca po wyleczeniu urazu ścięgna Achillesa w pierwszym swoim starcie pod dachem uzyskała cenny rezultat w skoku o tyczce. Zawodniczka Gdyńskiego Klubu uzyskała 4m i zwyciężyła w damskim konkursie.

W konkursie męskim rekord życiowy wyrównał Jakub Żmich(03) skacząc na wysokość 3.20m.
W biegach sprinterskich na 60m Marcin Wittbrodt pobiegł 7.77s a Wojciech Polak – 7.82- poprawił rekord życiowy. W biegu płotkarskim Wojciech wyrównał rekord życiowy 9.29s, Marcin był nieco szybszy 9.17s. Kolejny start już w najbliższą sobotę także w Toruniu.

Klubowy obóz letni – Tuchola 2019

Zawodniczki i zawodnicy,

W tym roku udało nam się zarezerwować 20 miejsc w sprawdzonym już wcześniej miejscu – OSiR – Tuchola(http://www.osirtuchola.pl/). Obóz letni odbędzie się w terminie 8-17.07-2019. Na obóz mogą pojechać dzieci urodzone w roku 2008 i starsze. Cena obozu to około 1250zł. W cenę obozu nie jest wliczony transport. Z uwagi na duży koszt autokaru oraz kiepskie połączenie kolejowe i PKS zdecydowaliśmy się na zorganizowanie transportu wewnątrz Klubu z porozumieniem z rodzicami. Szczegóły dla jadących na obóz omówimy na zebraniu w Czerwcu. Kadra trenerska obozu: Karolina i Tomasz Kaszuba.
Zaznaczamy, iż jest to obóz sportowy i jego głównym celem jest doskonalenie umiejętności lekkoatletycznych. O obozie sportowo-rekreacyjnym, który będziemy organizować wraz z SharksTravel dostaniecie Państwo informacje w osobnym komunikacie.

Cena obozu obejmuje:
-Nocleg
-wyżywienie
-ubezpieczenie
-korzystanie z obiektów sportowych(stadion, hala, siłownia, kąpielisko, sauna, kręgielnia)
-sprzęt (lekkoatletyczny, sportowy, wodny)
-opiekę ratownika na kąpielisku
-opiekę trenerską
-wodę, owoce, witaminy

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie zgłoszeń na e-mail trenerki Karoliny: karola.fk@gmail.com
Zaliczkę w kwocie 200zł należy wpłacić u trenerów Tomasza lub Karoliny Kaszuba do dnia 08 lutego. Po dokonaniu wpłaty zaliczki, otrzymacie Państwo karty kwalifikacyjne do wypełnienia. Kwota zaliczki jest bezzwrotna i związana jest z potwierdzeniem rezerwacji noclegów i wyżywienia i wlicza się w cenę obozu. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ze sportowym Pozdrowieniem,
Grono Trenerskie

Badania sportowe!

Drodzy zawodnicy i zawodniczki oraz Rodzice,

Przypominamy o konieczności zrobienia badań sportowych w celu dopuszczenia młodzieży do uprawiania sportu.
Badania sportowe powinni posiadać wszystkie zawodniczki i zawodnicy uprawiający lekką atletykę,
Najprostsza droga do zrobienia badań to:

  • Skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej na badania sportowe
    Najbliższa możliwość dla Gdynian to przychodnia obok Hali L.A – http://www.coms.pl/lokalizacja-coms/gdynia-ul-olimpijska
  • Istnieje, również możliwość realizacji w innym miejscu, gdzie pracują lekarze związani z medycyną sportową
  • po badaniach przynieść do trenerów kopie o dopuszczenia do uprawiania dyscypliny – Lekka atletyka

Pozdrawiamy,
Grono Trenerskie

Finałowe Zawody Mikołajkowe

Za nami kolejna edycja startów kontrolnych – trzeba przyznać, że bardzo udana nie tylko pod względem frekwencji, ale także świetnych wyników uzyskiwanych zarówno przez nowe zawodniczki i zawodników! Serdeczne gratulacje za osiągane wyniki, a dla najlepszych w swoich kategoriach wiekowych brawa podwójne!;]

ZAWODY KONTROLE Final Mikolajkowy – 07.12.2018 – komunikat

Dzięki bardzo dobrej dyspozycji podczas finału, zawodnicy walczący do końca o zwycięstwo uzyskiwali wyniki, które zasługują na słowa uznania.

 

Zwycięscy poszczególnych kategorii wiekowych:

Krasnoludki(2010) – zdecydowane prowadzenie w swojej kategorii i zwycięstwo we wszystkich konkurencjach z bardzo dobrymi wynikami!
1.Barbara Bielecka
2.Zofia Ostrówka
3.Eliza Wieczerzak

Krasnoludki(2010)
1.Ignacy Maciejewicz

Krasnale(2009) – z bardzo dobrym wynikiem 8.13s w biegu na 50m zaprezentowała się Natalia Sikorska, która wygrała , również całą rywalizacje w tej kategorii.
1.Natalia Sikorska
2.Oliwia Pawlata
3.Marcelina Kręcicka

Krasnale(2009) – dobry występ w poprzednich mitingach pozwolił Błażejowi Kotwickiemu, zwyciężyć w swojej kategorii wiekowej.

1.Błażej Kotwicki
2.Tommy Zieliński

 

Dzieci Młodsze(07-08) – dziewczynki – mimo zdecydowanego prowadzenia przed finałem Katarzyny Czoska, to Maja Grzybkowska dzięki świetnemu wynikowi uzyskanemu w skoku w dal 4.21m oraz 7.93s na 50m pewnie zwyciężyła w finale i wygrała całe zawody! Poziom w konkurencji skoku w dal w tej kategorii wiekowej był bardzo wysoki, aż dwie zawodniczki skakały ponad 4 metry a kolejne trzy były bardzo blisko osiągnięcia tego wyniku.

1.Maja Grzybkowska
2.Natalia Sarawi
3.Nikola Talkowska

Dzieci Młodsze(07-08) – chłopcy – podobnie jak rok temu, w tej kategorii wiekowej równych sobie nie miał Konrad Złoch, który zdecydowanie prowadził we wszystkich konkurencjach od pierwszego do ostatniego finałowego startu. Najlepsze wyniki uzyskane przez Konrada to kolejno 7.60s na 50m, 3.90m w skoku w dal oraz 10.34 w pchnięciu kulą

1.Konrad Złoch
2.Mateusz Kotlarz
3.Paweł Graczyk

Dzieci starsze(05-06) – dziewczynki – w tej kategorii wiekowej widać już pracę wykonaną na treningach przez dłuższy okres czasu, co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami zawodniczek. Świetny wynik w biegu na 50m 7.38 oraz w skoku w dal 4.59m pokazują bardzo dobry potencjał na przyszłość Aleksandry Starzyńskiej. W finale zabrakło Rozalii Więcek, która plasowała się na drugim miejscu przed finałem z dobrymi wynikami 7.64 na 50m, 3.80 w skoku w dal czy 10.52 najlepszy wynik w pchnięciu kulą. Skorzystała na tym trenująca od tego roku Natalia Andrzejczyk, która uzyskała bardzo dobre wyniki i ze startu na start były one co raz lepsze. Natalia w finale pobiegła 7.60s na 50m skoczyła 4.17 w skoku w dal i posłała kulę na odległość 10.49 co było drugim wynikiem w tej kategorii! Dobrym wynikiem w finale na 50m 8.10s Urszula Miłosz zdobywając cenne punkty wskoczyła w klasyfikacji generalnej na trzecie miejsce.

1.Aleksandra Starzyńska
2.Natalia Andrzejczyk
3.Urszula Miłosz

Dzieci starsze(05-06) – dziewczynki – najszybsi, najdalej skaczący i najdalej pchający kulą(inna waga niż kobiet) zawodnicy w tej kategorii pokazali, że dopiero finał rozstrzygnie kto będzie pierwszy w tej kategorii. Zdrowa rywalizacja sportowa trwała do końca między Adamem Jank a Olafem Piotrowskim. Niewiele szybszy, ale pierwszy w biegu na 50m z czasem 7.34 był Olaf, Adam przebiegł dystans w czasem 7.40. Warto dodać, że Adam jest rok młodszy od Olafa.W skoku w dal zawodnicy pokazali pazur i byli klasą sami dla siebie Adam skacząc 4.73 w pierwszych zawodach ustawił poprzeczkę bardzo wysoko, ale to Olaf w finale skoczył 4.77 co było najlepszym wynikiem. O wszystkim zadecydowała nie mniej jednak kula, którą to Adam we wcześniejszych zawodach posłał na odległość 10.52m a Olaf musiał zadowolić się wynikiem 7.64m. Pod nieobecność będącego na trzecim miejscu przed finałem Kornela Wieczerzaka finiszował na trzecim miejscu Konrad Kozikowski, który ustanawiając rekordy życiowe zajął trzecie miejsce

1.Adam Jank
2.Olaf Piotrowski
3.Konrad Kozikowski