Udany wrzesień dla zawodników K.L. „Gdynia”

Wrzesień należy zaliczyć do bardzo udanych startów w wykonaniu naszych zawodników.

W odbywających się w Białej Podlaskiej Mistrzostwach Polski U23 – Agnieszka Kaszuba obroniła złoty medal w skoku o tyczce. Skacząc 4m, uzyskała drugi wynik w tym sezonie. Jest to już 25 medal Agnieszki na imprezie rangi mistrzowskiej a 18 jeżeli chodzi o medal złoty!

Karolina Wejman swój najważniejszy start w sezonie miała w Radomiu, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski U20 w terminie 11-13 września. Przy udziale aż 13 tyczkarek, Karolina skutecznie atakowała wysokości 3.70, 3.80 oraz 3.90  co jest najlepszym wynikiem w sezonie zawodniczki. Wynik ten uplasował Karolinę na trzecim miejscu w Polsce. Karolina wraca z Radomia z brązowym medalem!

Dla młodszych zawodników we Włocławku w dniu 12 września odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16. Znowu młodzicy przysporzyli trenerom wiele miłych chwil. Padły cenne rekordy życiowe, które pozwoliły wywalczyć nam aż 6 medali.

W pchnięciu kulą Jakub Ragan(05) pchając kulę na odległość 11.25m uzyskał rekord życiowy i wywalczył srebrny medal.

Do płotkarek i płotkarzy należał ten dzień w biegach eliminacyjnych i finałowych panowie ustanawiali rekordy życiowe. Olaf Piotrowski (05) w biegu eliminacyjnym uzyskał czas 16.88 co dało awans do finału. Bruno Gaffke(05) w eliminacjach wystartował bardzo dobrze bieg ukończył pierwszy z czasem 16.43. W finale jednak po zaciętej walce do ostatniego płotka Olaf Piotrowski finiszował pierwszy z czasem 16.32s a Bruno Gaffke był drugi z czasem 16.49s. Złoty i srebrny medal tym samym trafił w ręce obu zawodników!

W biegu eliminacyjnym na 80m przez płotki do finały pewnie awansowały dwie nasze zawodniczki Olga Skolasińska(05) z czasem 12.12s oraz Aleksandra Starzyńska-Orłowska, która uzyskała drugi wynik w sezonie 12.73s. W Finale Olga uzyskała wynik 11.97 i po raz kolejny złamała barierę 12s. Ola ukończyła ten bieg na 6 miejscu i niestety znalazła się poza podium. W eliminacjach startowała jeszcze Natalia Andrzejczyk gdzie uzyskała czas 13.60s oraz Rozalia Więcek 14.23.

Na zakończenie dnia przy światłach jupiterów odbywały się biegi na 200m przez płotki. Tu także padły cenne rekordy życiowe. W pierwszej serii drugi ukończył bieg Bruno Gaffke, który pobiegł niewiele wolniej od życiówki – 29.49s – ten czas wystarczył by Bruno sięgnął po kolejny w tym dniu srebrny medal. Tuż za podium uplasował się Olaf Piotrowski tym razem z czasem 29.82 – wystarczyło to na 4 miejsce. W swoim debiucie na tym dystansie Adam Jank(06) finiszował z bardzo dobrym rekordem życiowym 31.18s a Aleksander Porzucek(05) uzyskał czas 32.83s.

W biegach kobiet ze zdecydowaną przewagą i nowym rekordem życiowym wbiegła Olga Skolasińska, która na mecie zameldowała się z czasem 29.35s. Dla Olgi był to drugi złoty medal w tym dniu. Kolejne serie z udziałem naszych zawodniczek przyniosły rekord życiowy Oli Starzyńskiej-Orłowskiej – zawodniczka ukończyła bieg z bardzo dobrym czasem 31.46s, jest to życiówka poprawiona o ponad 0,7s!  Natalia Andrzejczyk uzyskała czas 33,16 a Rozalia Więcek 33,60s.

W młodszych kategoriach wiekowych – U12 i U16 – w Redzie wywalczyliśmy 7 medali!

W odbywającym się dzień wcześniej konkursie skoku o tyczce Konrad Złoch(2008) z wynikiem 3.30 ustanowił rekord życiowy a do pokonania 3.40 było naprawdę blisko! Konrad w Redzie dołożył jeszcze srebrny medal w rzucie piłeczką palantową gdzie rzucając 42.50m ustanowił  rekord życiowy.

W biegu na 60m w kategorii U12 Barbara Bielecka(2011) ustanowiła rekord życiowy 9.59s co pozwoliło wywalczyć brązowy medal. W tej samej kategorii rekord życiowy wybiegała Alicja Rybicka(2011) 10,27s. W rzucie piłeczką palantową z wynikiem 25m Basia wywalczyła złoty medal. Alicja Rybicka w konkursie skoku w dal U12 z rekordem życiowym 3.30m wywalczyła brązowy medal!

Konkurs skoku wzwyż U14 to dwa medale naszych zawodniczek. Antonina Aleksiak(2007) skacząc 1.30cm została Mistrzynią Okręgu Pomorskiego, a Marika Suska skacząc 1.15m wywalczyła medal srebrny. Olga Jankowska tym razem była piąta z wynikiem 1.05m

W konkursie skoku w dal U14 nasze zawodniczki uzyskiwały nowe rekordy życiowe. Najdalej wylądowała Daria Rybicka(2007) 4.20m, Antonina Aleksiak 4.09m, Jankowska Olga 3.73m, Marika Suska 3.69m. W biegu na 300m Julita Plewka(2007) rekord życiowy 50.43.