Gdyńscy tyczkarze skakali w centrum handlowym!

W Bydgoskim centrum handlowym odbył się pierwszy tego typu miting w Polsce. Zawodnicy Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia” 24 lutego 2019 z przyjemnością przyjęli zaproszenie do wystartowania w tak innowacyjnych zawodach. Reprezentanci naszego Klubu nie tylko ustanowili rekordy życiowe, ale zajmowali czołowe lokaty w różnych kategoriach wiekowych.

W Kategorii U12 z wyrównanym rekordem życiowym zwyciężyła Julia Torlińska(2008) – 2.50m, druga z naszych zawodniczek Natalia Sarawi – ustanowiła rekord życiowy skacząc 180cm i stanęła na drugim stopniu podium!

W kategorii  U12 chłopców równych sobie nie miał Konrad Złoch(2008), który ustanowił rekord życiowy 2.60m – i rywali przeskoczył zdecydowanie.

Dla najmłodszych zawodników jest to świetny prognostyk przed zbliżającym się wielkimi krokami Nieoficjalnymi Małymi Mistrzostwami Polski – jakim będzie XXIV Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana – 27.04.2019!

W kategorii U18, skacząc 3m – Martyna Poręba zajęła drugie miejsce. Warto dodać, że dla starszych zawodników rozbieg był nieco krótszy, przez co zawodniczki zamiast skakać z 16 kroków miały rozbieg skrócony do 10 lub 12 kroków.

W Kategorii U23 i kategorii Open zwyciężyła Mistrzyni Polski W Skoku o Tyczce Seniorów i Młodzieżowców Agnieszka Kaszuba, która wynikiem 4m w galerii nie miała tego dnia sobie równych, a do pokonania 4.10cm – zabrakło tak na prawdę tylko twardszych tyczek, których zawodniczka nie spodziewała się, że będzie potrzebować.

Miting ten był świetnym pomysłem i takie wyjście w stronę kibiców to tylko zwiększenie popularności tej pięknej koniunkcji jaką jest skok o tyczce.