Halowe Mistrzostwa Polski za nami

W dniach 12-14.02 podczas odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20, Klub Lekkoatletyczny „Gdynia” reprezentowała czwórka zawodników.
Pierwszy do rywalizacji przystąpił nasz tyczkarz – Jakub Żmich rywalizujący w kategorii U20. W swoim debiucie na imprezie rangi mistrzowskiej w tej kategorii wiekowej, wyrównując rekord życiowy – 4.00m uplasował się na 9 miejscu.
Ostatniego dnia Mistrzostw do boju ruszyli płotkarze U18.
We wczesnych godzinach porannych do rywalizacji przystąpili Olaf Piotrowski i Bruno Gaffke. Startujący w pierwszej serii eliminacyjnej Olaf uplasował się na 4 pozycji z czasem 8.93s, który pozwolił mu na awans do biegu finałowego B. Natomiast w ostatniej serii również na 4 miejscu przybiegł Bruno z nową życiówką – 9.02s, która pozwoliła mu zająć 17 miejsce.
W finale B Olaf finiszował na 7 miejscu z czasem 8.81s, co pozwoliło mu ostatecznie zająć 15 miejsce w całej stawce.
Wśród płotkarek U18 nie mogło zabraknąć Olgi Skolasińskiej. Podczas biegu eliminacyjnego Olga uplasowała się na 2 pozycji w swojej serii, uzyskując rekord życiowy – 8.97s, co pozwoliło jej na awans do finału A. Tam finiszowała na 8 miejscu z czasem 9.07s.