Ostatni sprawdzian przed Halowymi Mistrzostwami Polski

Podczas kolejnego w tym roku sprawdzianu, który odbywał się w Grodzie Kopernika, zawodnicy Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia” uzyskali szereg wartościowych wyników.

W biegu eliminacyjnym na 60m przez płotki najlepsze czasy w tym sezonie uzyskali Bruno Gaffke – 9.16s oraz Aleksander Porzucek – 10.31s co dało im kwalifikację do biegu finałowego.

W finale nasi płotkarze jeszcze bardziej wyśrubowali swoje nowe życiówki: Bruno 9.06s, a Olek 10.17s. O pechu może mówić Olaf Piotrowski, który tego dnia zaliczył pierwszy falstart.

Na tym samym dystansie wśród dziewcząt Olga Skolasińska awansowała do finału z czasem 9.13s, by tam uzyskać wynik 9.18s, a Helena Małkowska zakończyła rywalizację na eliminacjach gdzie pobiegła 10.32s.

W biegu płaskim na 60m Olga uzyskała życiówkę, która wynosi od teraz 8.01s, a w finale pobiegła nieznacznie wolniej – 8.06s.

W konkursie pchnięcia kulą 5kg, w swoim debiucie Wojciech Kowalski zakończył zmagania z rezultatem 8.58m.

Natomiast w konkursie skoku o tyczce juniorów Jakub Żmich pokonując wszystkie wysokości w pierwszych próbach wyrównał rekord życiowy – 4.00m oraz był bliski pokonania wysokości 4.10m.

Tego samego dnia w Słupsku odbywał się Halowy Miting Lekkoatletyczny gdzie zaprezentowała się dwójka naszych najmłodszych tyczkarzy. Julia Torlińska będąca liderką tabel U14 po raz kolejny w tym sezonie poprawiła swój rekord życiowy, który od soboty wynosi 3.25m. Z tym samym wynikiem wśród chłopców zakończył lider tabel U14 Konrad Złoch.

Dzień później podczas tyczkarskiego mitingu w Bydgoszczy, Konrad i Julka ponownie spróbowali swoich sił. Tym razem Konrad wyrównał swój rekord życiowy – 3.40m, a Julka zakończyła konkurs z wynikiem 3.10m.