Złoto Olgi i brąz Olafa na zakończenie sezonu!


       
W ostatnim starcie podczas Mistrzostw Polski U16, które w dniach 26-27 września odbyły się w Słupsku nasi zawodnicy spisali się wybornie. Mocna reprezentacja składająca się z płotkarek i płotkarzy oraz miotacza wraca ze Słupska z tarczą!

W pierwszym dniu startująca z pozycji liderki tabel krajowych Olga Skolasińska(05) nie miała sobie równych w biegu na 200m przez płotki gdzie z znakomitym czasem 28,84 s (rekord polski wynosi 28.57s) wygrała z przewagą nad rywalkami. Jest to pierwszy medal w tak ważnej imprezie dla zawodniczki! Druga z naszych zawodniczek Aleksandra Starzyńska-Orłowska(06) w swojej serii osiągnęła czas 32,34 s co będzie cennym doświadczeniem przed kolejnym rokiem w tej kategorii wiekowej.

W biegach męskich walczyło naszych dwóch zawodników Olaf Piotrowski(05) oraz Bruno Gaffke(05),którzy biegli w tej samej serii i obaj uzyskali cenne rekordy życiowe: Olaf pobiegł 28.39 s co pozwoliło uplasować się na 12 pozycji w kraju, Bruno 28,87s i uplasował się na 19 pozycji.
W konkursie kulomiotów Jakub Ragan(05) z wynikiem 11.12m i drugim wynikiem w sezonie uplasował się na 16 miejscu.

Dzień drugi to kolejne powody do radości Olaf Piotrowski(05) w biegu eliminacyjnym poprawia rekord życiowy 16.18s , wygrywa swoją serię i pewnie awansuje do finału biegu przez płotki. W finale Olaf daje z siebie wszystko i pewnie od początku do końca walczy o jak najlepszy czas i miejsce – co się udaje! Olaf wpada na metę, jako brązowy medalista MP U16  z nowym rekordem życiowym 15,96s!

 

Dzielnie o finał walczył także Bruno Gaffke tym razem czas 16,53s nie wystarczył na awans do najlepszej ósemki w kraju. Ostatecznie Bruno kończy zawody na 11 miejscu!

W biegu eliminacyjnym na 80m tak jak w biegach męskich awans do finału uprawniało zawodnika, który wygrywał swoją serie, kolejnych 4 zawodników to najlepsze czasy eliminacji. Olga Skolasińska niestety byłą pierwszą zawodniczką, która znalazła się poza finałem i z wynikiem 12.18s zajęła ostatecznie 9 miejsce w kraju. Jej młodsza koleżanka klubowa Ola z trzecim wynikiem z sezonie 12,82s została sklasyfikowana na 25 miejscu w kraju.

To był bardzo udany sezon dla naszych zawodników w niemal wszystkich kategoriach wiekowych. Pozostaje być pełnym optymizmu przed nadchodzącym sezonem 2021 zarówno na hali jak i stadionie. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników Klubu, którzy cały sezon mimo pandemii dzielnie walczyli na arenach krajowych przy wsparciu swoich trenerów, dla których też serdeczne gratulacje!