Dziesięć medali – osiemnaście rekordów życiowych – w Chojnicach. Dobre wyniki na Mistrzostwach Okręgu U20 i U18 w Gdańsku

Sezon młodzików – kategoria U16 rozkręca się na dobre. Mistrzostwa Okręgu Młodzików, które odbywały się w sobotę 22 czerwca na stadionie Chojniczanki Chojnice to 18 rekordów życiowych i aż 10 medali! Zdecydowanie w okręgu pokazaliśmy klasę w biegach płotkarskich, zarówno na dystansie 80 i 110m przez płotki oraz 200m przez płotki.
Bardzo cenny rezultat uzyskała Olga Skolasińska (05), która znacząco poprawiła rekord życiowy i została mistrzynią województwa pomorskiego z czasem 11.91 – Jest to także nowy rekord życiowy zawodniczki. Drugie miejsce zajęła Ola Starzyńska-Orłowska(06), która na mecie zameldowała się z drugim wynikiem w sezonie 12.90 s. W tej samej konkurencji cenne rekordy życiowe uzyskały: Rozalia Więcek (05) – 13.26 oraz Natalia Andrzejczyk (06) 13.90s.

Dystans 110m przez płotki wygrał Olaf Piotrowski (05) – czas 16.51 to także nowy bardzo dobry rekord życiowy zawodnika, drugi na mecie finiszował Bruno Gaffke (05) nowa życiówka 17.26s tym razem pozwoliła wybiegać srebrny medal.

W biegu na 200m przez płotki, mimo chwilowego załamania pogody nasi zawodnicy spisali się doskonale Olga Skolasińska (05) – pokonując barierę trzydziestu sekund wygrała ze znaczącą przewagą z czasem 29.94s! Z takim samym czasem w kategorii chłopców, także nowym rekordem życiowym Bruno Gaffke (05) także wygrywa ten bieg i zostaje mistrzem okręgu pomorskiego, na trzecim miejscu z brązowym medalem i nowym rekordem życiowym finiszuje Aleksander Złoch (06) 32.73s. W tej samej konkurencji zarówno zawodniczki jak i zawodnicy uzyskują cenne rekordy życiowe i plasują się na wysokich miejscach:
Aleksandra Starzyńska-Orłowska (06) – 32.56s (5-te miejsce)
Natalia Andrzejczyk (06) – 32.71s (6-ste miejsce)
Rozalia Więcek (05) – 33.27s (8 miejsce)

Z nowym rekordem życiowym na otwartym stadionie Jakub Ragan (05) – pchając kulę na odległość 11.05m uplasował się na trzecim miejscu i wywalczył brązowy medal!|

Na koniec tego udanego dnia najpierw w biegu sztafetowym 4x100m w składzie – Zuzanna Leszega, Aleksandra Starzyńska-Orłowska, Natalia Andrzejczyk oraz Olga Skolasińska – dziewczyny w biegu rozstawnym wbiegają na metę, jako drugie – zostają wicemistrzyniami okręgu z bardzo dobrym czasem 52.80s! W biegu męskim w składzie Adam Jank, Bruno Gaffke, Aleksander Złoch, Olaf Piotrowski panowie osiągają wynik 49.70 co podobnie jak naszym zawodniczkom pozwala wywalczyć srebrne medale!
W pozostałych konkurencjach kolejne rekordy życiowe
Zuzanna Leszega (06) – skok w dal 4.39 – rekord życiowy i piąte miejsce, bieg na 100m – 14.09 rekord życiowy.
Olaf Piotrowski (05) – 100m – 12.28 – rekord życiowy – awans do finału biegu na 100m
Adam Jank (06) – wracający po kontuzji zawodnik w pierwszym starcie uzyskuje rekord życiowy 12.97s.

Kolejne starty już wkrótce przed nami a ten bardzo ważny Makroregion – Młodzików 12.09 we Włocławku – gdzie o kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Młodzików będziemy rywalizować w sąsiednim województwie!

Dzień później 23.08 na stadionie GOS w Gdańsku do rywalizacji przystąpiły nasze tyczkarki i tyczkarze.

W konkursie U20 Karolina Wejman(01) – wygrała z wynikiem 3.70m, w konkursie męskim u18 z wyrównanym rekordem życiowym na stadionie Jakub Żmich(03) – skacząc 3.80m(bardzo blisko 4m) wywalczył brązowy medal. Jakub Żmich(03) – startował także w biegu na 110m przez płotki gdzie finiszując na piątym miejscu wybiegał życiówkę 17.89s.

Startujący w rywalizacji nasi najmłodsi tyczkarze uzyskali bardzo cenne rezultaty Julia Torlińska(08) – skacząc 3.10m – poprawiła rekord życiowy i umocniła się na prowadzeniu w tabelach w swojej kategorii wiekowej. Warto dodać, że kolejny wynik w tej kategorii jest prawie o 30cm niższy, – co świadczy o poziomie i klasie zawodniczki.

W konkursie męskim Konrad Złoch(08) kolejny raz w tym sezonie skoczył 3m, ale następnie atakował aż 3.20m co tym razem okazało się nieco za wysoko, ale skoki pokazały, że w tym sezonie zawodnik ma chrapkę na wyższe skakanie. Wynik ten plasuje Konrada na trzeciej pozycji w swojej kategorii wiekowej w kraju.