Mistrzynie Polski z Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia”

Zawodniczki KL „Gdynia”, podopieczne Trenerki Bogusławy Klimaszewskiej jak na razie w tym sezonie nie mają sobie równych i potwierdziły dominację na arenie krajowej. Zarówno Agnieszka Kaszuba jak i Karolina Wejman zdobyły tytuł Mistrzyni Polski w skoku o tyczce, odpowiednio w kategoriach U23 i U20.

Pierwsza do walki o tytuł mistrzowski stanęła Agnieszka i w dniu 29 czerwca w Lublinie podczas 36. PZLA Mistrzostw Polski U23 osiągnęła w trudnych warunkach atmosferycznych rezultat 3.90m, który pozwolił jej na zdobycie 14 złotego medalu rangi Mistrzostw Polski! Zawodniczka atakowała następnie wysokość 4.05m, lecz tym razem granica 4 metrów nie została przez nią pokonana.

Kolejna impreza to 73. PZLA Mistrzostwa Polski U20. W dniu 4 lipca w Raciborzu przed trudnym wyzwaniem stanęła Karolina Wejman. Jej rywalki wymusiły na niej dużo wyższe skoki niż w przypadku Agnieszki. Ostatecznie Karolina pokonując 4.10m w 2 próbie zapewniła sobie pierwszy w karierze tytuł Mistrzyni Polski. Gdynianka próbowała pokonać jeszczę poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4.20m co byłoby jej nowym rekordem życiowym.

Dzień później podczas finału skoku o tyczce mężczyzn Filip Skuras, zawodnik KL „Gdynia” również podopieczny Trenerki Bogusławy Klimaszewskiej, poprawił rekord życiowy na stadionie pokonując poprzeczkę zawieszoną na 4m i 10cm, która dała mu 9 lokatę w kraju.

Agnieszka i Karolina już niedługo wylatują na Mistrzostwa Europy do Szwecji, gdzie będą starać się wyśrubować jeszcze bardziej swoje rekordy życiowe z tego sezonu. Agnieszka podczas Mistrzostw Europy U23 w Gävle w dniach 11-14 lipca. Karolina natomiast ma przed sobą Mistrzostwa Europy U20 w Borås od 18 do 21 lipca