Bardzo udany weekend gdyńskich lekkoatletów!

Bardzo udany weekend za gdyńskimi lekkoatletami. Nasi zawodnicy startowali w różnych rejonach Polski. Dumą mogą napawać wyniki zawodniczek trenerki Bogusławy Klimaszewskiej. W Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi Agnieszka Kaszuba była blisko pokonania wysokości 4.15m co dałoby jej prawo startu w Mistrzostwach Europy U23. Tym razem jednak musiała się zadowolić się wynikiem 4.05m co dało jej tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski. Druga z podopiecznych Pani trener Karolina Wejman podczas Mistrzostw Okręgu U20 i U18 w świetnym stylu rozpoczęła sezon letni skacząc od razu 4.10m – wynik równy wskaźnikowi na Mistrzostwa Europy U20 w Szwedzkim Borås. Warto dodać, że Karolina była blisko pokonania wysokości 4.20m! Jest to nowy rekord życiowy Karoliny poprawiony po 2 latach o 20cm! Warto dodać, że Karolina wróciła po kontuzji co tym bardziej zasługuje na uznanie. Wisienką na torcie był tytuł Mistrzyni Okręgu U20.

To nie koniec dobrych wiadomości ze Słupska. W Biegu na 110m ppł brązowy medal wywalczył Wojciech Polak – czas jaki uzyskał to tym razem trochę gorzej niż rekord życiowy, ale wartościowe 16.36. Natomiast na dystansie 400m przez płotki, Wojtek w okręgu nie miał sobie równych i ustanawiając rekord życiowy 60,03 został Mistrzem Okręgu U20. W skoku o tyczce U20 w bardzo utrudnionych warunkach atmosferycznych tyczkarze walczyli do końca dzięki czemu Filip Skuras skacząc 4m zdobył srebrny medal w skoku o tyczce U20. W biegu na 400m przez płotki U20, Oliwia Szargiej wywalczyła srebrny medal z nowym rekordem życiowym 72.03s!

Pozostali zawodnicy uzyskiwali również wartościowe rezultaty, Maciej Wojtowicz w biegu na 200m ustanowił rekord życiowy 24,93s. Nasza najmłodsza tyczkarka Julia Torlińska, która startowała pierwszy raz na otwartym stadionie ustanowiła rekord życiowy 2.40m. W starszej kategorii U18 Martyna Poręba z wynikiem 3.10m – uplasowała się na czwartym miejscu. W swoim debiucie na 400m przez płotki młodszy z naszych płotkarzy Emil Wieczerzak finiszując na szóstym miejscu z czasem 66,55s ustanowił rekord życiowy. W skoku o tycze U18 na piątym miejscu uplasował się Jakub Żmich z wynikiem 3.50m.

Punktem kulminacyjnym było wręczenie trenerce Bogusławie Klimaszewskiej, Karolinie Wejman i Agnieszce Kaszubie, w które imieniu statuetkę odebrała trenerka statuetek za wybitne osiągnięcia trenerskie i sportowe!
Gratulacje dla zawodników, trenerów, oby każdy następny start był tak udany jak te sobotnie!;]