Podsumowanie rozpoczęcia sezonu – Trzy starty, cztery medale i rekordy życiowe!

Spieszymy z informacjami z ostatnich trzech startów. Sezon lekkoatletyczny powoli się rozkręca, nasi zawodnicy mają już za sobą starty w kolejnych mitingach kwalifikacyjnych oraz Mistrzostwa Okręgu U14 i U12.

Mistrzostwa POZLA U12 i U14 ; Wojewódzkie Zawody LDK, Reda :
Złoty medal w biegu na 300m U12 wywalczył Konrad Złoch z czasem 50.45, dodatkowo Konrad chwile wcześniej wynikiem 37m zdobył drugie miejsce w rzucie piłeczką palantową. W skoku w dal U14 Aleksandra Starzyńska ustanowiła rekord życiowy 4.81m i z tym rezultatem zwyciężyła cały konkurs. Ostatni z medali dla nas wywalczył Tymoteusz Sternicki, który w pchnięciu kulą 3kg w kategorii U14 wynikiem 9.89m wywalczył srebrny medal.
Kolejne zawodniczki i zawodnicy uzyskiwali bardzo dobre rezultaty i często do medalu brakowało bardzo niewiele!
W biegu na 60m czwarte miejsce w kategorii U14 zajął Adam Jank z wynikiem 8.79 – jest to nowy rekord życiowy zawodnika.
Cichocki Filip w swoim pierwszym starcie na 60m U12 uzyskał czas 10.66 co również jest rekordem życiowym.
W skoku w dal U14 i U12 nasi zawodnicy ustanowili rekordy życiowe na stadionie
U14 – Adam Jank – 4.68m
U14 – Kornel Wieczerzak – 3.98m
U12 – Błażej Kotwicki – 3.58m
W skoku wzwyż U14
Aleksander Złoch  skacząc 120cm – ustanowił rekord życiowy, z takim samym wynikiem zawody zakończył Kornel Wieczerzak.
W biegu na 300m U14 Aleksander Złoch ustanowił wartościowy rekord życiowy i złamał barierę 50 sekund. Olek finiszował z czasem 49.87s!
W biegu na 60m dziewcząt U12 rekordy życiowe ustanowiły
Julia Torlińska – 9.38 oraz
Natalia Sarawi – 10.07
W Kategorii U14
Aleksandra Starzyńska – 8.89 rekord życiowy
Katarzyna Czoska – 8.96 – rekord życiowy
W skoku w dal U14 Katarzyna Czoska ustanowiła rekord życiowy, który obecnie wynosi 3.98m!
W kategorii U12
Julia Torlińska skoczyła 3.70m co jest rekordem życiowym na otwartym stadionie oraz
Natalia Sarawi 3.55m
Obszerna galeria zdjęć dostępna na stronie Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki autorstwa Łukasza Domagały

Kolejnym mitingiem obfitującym w kolejną progresje wyników i rekordy życiowe była nasza wizyta w Toruniu. Przy zmiennej pogodzie, ale w ostatecznym rozrachunku korzystnej dla startujących nasi zawodnicy uzyskali następujące rezultaty.