Lekkoatleci K. L. „Gdynia” oddali hołd Irenie Szewińskiej.

Podczas sobotniego startu w pierwszym mitingu upamiętniającym Irenę Szewińską. Lekkoatleci K.L. „Gdynia” poprawiali rekordy życiowe i zdobywali medale. W ramach zawodów rozgrywane były również Mistrzostwa Okręgu U16 województwa Pomorskiego. W biegu na 60m ppł z wynikiem 10.12 w eliminacjach i jeszcze lepszym rezultatem 9.92s w biegu Finałowym Olga Skolasińska (05) wywalczyła złoty medal i została Halową Mistrzynią Województwa Pomorskiego Młodzików. W całym mitingu startując z starszymi zawodnikami od siebie zajęła czwarte miejsce. To był płotkarski dzień w Toruniu, w tej samej konkurencji Olaf Piotrowski ustanawiając rekord życiowy 11.23 finiszował na drugim miejscu co pozwoliło mu wywalczyć srebrny medal zarówno w mitingu upamiętniającym naszą najwybitniejszą sportsmenkę, ale także pozwoliło wywalczyć v-ce mistrzostwo okręgu młodzików w województwie pomorskim. Warto dodać, że prawdopodobnie miting pamięci Ireny Szewińskiej w przyszłym roku będzie także nową imprezą w kalendarzu PZLA – Halowymi Mistrzostwami Polski U16!
Pozostałe wyniki naszych zawodników:

Rozalia Więcek(05) – 60m ppł u16 – 10.98 – rekord życiowy i czwartek miejsce w Mistrzostwach Okręgu U16, w skoku w dal Rozalia skoczyła 4.12m – rekord życiowy
Olga Skolasińska(05) – 60m – 8.62 – rekord życiowy
Julia Torlińska(08) – skok o tyczce 2.30m – rekord życiowy
Olaf Piotrowski(05) – 60m – 8.50 – rekord życiowy
Bruno Gaffke(05) – 60m – 8.34– rekord życiowy, 200m – 27.80s – rekord życiowy

Dzień później podczas Ogólnopolskiego Mitingu Lekkoatletycznego rozgrywanego w Toruniu zawodnicy K.L. „ Gdynia” poprawiali rekordy życiowe.

Agnieszka Kaszuba wracająca po wyleczeniu urazu ścięgna Achillesa w pierwszym swoim starcie pod dachem uzyskała cenny rezultat w skoku o tyczce. Zawodniczka Gdyńskiego Klubu uzyskała 4m i zwyciężyła w damskim konkursie.

W konkursie męskim rekord życiowy wyrównał Jakub Żmich(03) skacząc na wysokość 3.20m.
W biegach sprinterskich na 60m Marcin Wittbrodt pobiegł 7.77s a Wojciech Polak – 7.82- poprawił rekord życiowy. W biegu płotkarskim Wojciech wyrównał rekord życiowy 9.29s, Marcin był nieco szybszy 9.17s. Kolejny start już w najbliższą sobotę także w Toruniu.