Finałowe Zawody Mikołajkowe

Za nami kolejna edycja startów kontrolnych – trzeba przyznać, że bardzo udana nie tylko pod względem frekwencji, ale także świetnych wyników uzyskiwanych zarówno przez nowe zawodniczki i zawodników! Serdeczne gratulacje za osiągane wyniki, a dla najlepszych w swoich kategoriach wiekowych brawa podwójne!;]

ZAWODY KONTROLE Final Mikolajkowy – 07.12.2018 – komunikat

Dzięki bardzo dobrej dyspozycji podczas finału, zawodnicy walczący do końca o zwycięstwo uzyskiwali wyniki, które zasługują na słowa uznania.

 

Zwycięscy poszczególnych kategorii wiekowych:

Krasnoludki(2010) – zdecydowane prowadzenie w swojej kategorii i zwycięstwo we wszystkich konkurencjach z bardzo dobrymi wynikami!
1.Barbara Bielecka
2.Zofia Ostrówka
3.Eliza Wieczerzak

Krasnoludki(2010)
1.Ignacy Maciejewicz

Krasnale(2009) – z bardzo dobrym wynikiem 8.13s w biegu na 50m zaprezentowała się Natalia Sikorska, która wygrała , również całą rywalizacje w tej kategorii.
1.Natalia Sikorska
2.Oliwia Pawlata
3.Marcelina Kręcicka

Krasnale(2009) – dobry występ w poprzednich mitingach pozwolił Błażejowi Kotwickiemu, zwyciężyć w swojej kategorii wiekowej.

1.Błażej Kotwicki
2.Tommy Zieliński

 

Dzieci Młodsze(07-08) – dziewczynki – mimo zdecydowanego prowadzenia przed finałem Katarzyny Czoska, to Maja Grzybkowska dzięki świetnemu wynikowi uzyskanemu w skoku w dal 4.21m oraz 7.93s na 50m pewnie zwyciężyła w finale i wygrała całe zawody! Poziom w konkurencji skoku w dal w tej kategorii wiekowej był bardzo wysoki, aż dwie zawodniczki skakały ponad 4 metry a kolejne trzy były bardzo blisko osiągnięcia tego wyniku.

1.Maja Grzybkowska
2.Natalia Sarawi
3.Nikola Talkowska

Dzieci Młodsze(07-08) – chłopcy – podobnie jak rok temu, w tej kategorii wiekowej równych sobie nie miał Konrad Złoch, który zdecydowanie prowadził we wszystkich konkurencjach od pierwszego do ostatniego finałowego startu. Najlepsze wyniki uzyskane przez Konrada to kolejno 7.60s na 50m, 3.90m w skoku w dal oraz 10.34 w pchnięciu kulą

1.Konrad Złoch
2.Mateusz Kotlarz
3.Paweł Graczyk

Dzieci starsze(05-06) – dziewczynki – w tej kategorii wiekowej widać już pracę wykonaną na treningach przez dłuższy okres czasu, co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami zawodniczek. Świetny wynik w biegu na 50m 7.38 oraz w skoku w dal 4.59m pokazują bardzo dobry potencjał na przyszłość Aleksandry Starzyńskiej. W finale zabrakło Rozalii Więcek, która plasowała się na drugim miejscu przed finałem z dobrymi wynikami 7.64 na 50m, 3.80 w skoku w dal czy 10.52 najlepszy wynik w pchnięciu kulą. Skorzystała na tym trenująca od tego roku Natalia Andrzejczyk, która uzyskała bardzo dobre wyniki i ze startu na start były one co raz lepsze. Natalia w finale pobiegła 7.60s na 50m skoczyła 4.17 w skoku w dal i posłała kulę na odległość 10.49 co było drugim wynikiem w tej kategorii! Dobrym wynikiem w finale na 50m 8.10s Urszula Miłosz zdobywając cenne punkty wskoczyła w klasyfikacji generalnej na trzecie miejsce.

1.Aleksandra Starzyńska
2.Natalia Andrzejczyk
3.Urszula Miłosz

Dzieci starsze(05-06) – dziewczynki – najszybsi, najdalej skaczący i najdalej pchający kulą(inna waga niż kobiet) zawodnicy w tej kategorii pokazali, że dopiero finał rozstrzygnie kto będzie pierwszy w tej kategorii. Zdrowa rywalizacja sportowa trwała do końca między Adamem Jank a Olafem Piotrowskim. Niewiele szybszy, ale pierwszy w biegu na 50m z czasem 7.34 był Olaf, Adam przebiegł dystans w czasem 7.40. Warto dodać, że Adam jest rok młodszy od Olafa.W skoku w dal zawodnicy pokazali pazur i byli klasą sami dla siebie Adam skacząc 4.73 w pierwszych zawodach ustawił poprzeczkę bardzo wysoko, ale to Olaf w finale skoczył 4.77 co było najlepszym wynikiem. O wszystkim zadecydowała nie mniej jednak kula, którą to Adam we wcześniejszych zawodach posłał na odległość 10.52m a Olaf musiał zadowolić się wynikiem 7.64m. Pod nieobecność będącego na trzecim miejscu przed finałem Kornela Wieczerzaka finiszował na trzecim miejscu Konrad Kozikowski, który ustanawiając rekordy życiowe zajął trzecie miejsce

1.Adam Jank
2.Olaf Piotrowski
3.Konrad Kozikowski