10. Pomorska Olimpiada Lekkoatletyczna. Dysk pomorski 2018


Z lekkim opóźnieniem, ale w końcu publikujemy fotorelacje z bardzo udanego występu podczas Dysku pomorskiego. Reprezentacja powiatu gdyńskiego podobnie jak w latach poprzednich złożona byla nie tylko z zawodników KL Gdynia, ale także LKS Zorza Gdynia oraz współpracującej z Klubem Lekkoatletycznym „Gdynia” od lat Szkoła Podstawowa nr 44 i podopieczni Pani Aleksandry Wolskiej.
Dla wielu zawodniczek i zawodników był to pierwszy start w tak poważnych zawodach co zaowocowało rekordami życiowymi w wielu konkurencjach.
Siedem medali udało się zdobyć naszym reprezentantom 6 zdobyliśmy indywidualnie, a jeden, ale za to z najcenniejszego kruszcu w sztafecie szwedzkiej  !(100-200-300-400m). Łupem naszych podopiecznych padło, także wiele czwartych miejsc i do podium na prawdę zabrakło niewiele.
Złota sztafeta w składzie – Helena Małkowska, Julianna Wrońska, Jakub Żmich i Dawid Tomaszek walczyła od początku do końca co zaowocowało pierwszym miejscem i złotym medalem – warto dodać, że dla naszego powiatu jest to pierwszy medal w tej sztafecie a w dodatku tak cenny!
W konkurencjach indywidualnych z rekordami życiowymi medale zdobyły:
Skok w dal – Rozalia Więcek (05) – 4.33m – rekord życiowy – medal srebrny
Bieg na 60m Olga Skolasińska(05) – 8.64s – rekord życiowy- medal brązowy
Rzut piłeczką palantową Julia Buniek(07) – 32m – rekord życiowy – medal brązowy
Bieg na 600m – Ida Halk(03) – 1:47.04 – medal brązowy

Bieg na 60m Jakub Żmich(03) – 12.05s – medal srebrny
Bieg na 100m – Dawid Tomaszek(03) – 2:49.73 – medal srebrny

W całościowym rozrachowaniu powiat Gdynia zajął VI miejsce i drugi raz w historii zdobył puchar! Miejmy nadzieje, że kolejne lata będą równie udane.

Pełny link do komunikatu z zawodów: Komunikat- Dysk Pomorski 2018

Galeria zdjęć dostępna na FB – Kliknij aby zobaczyć